Hakkımızda

Latin müziği ve dansları Türkiye’de uzun süredir kendine yer bulan kavramlar olsa da son 20 senede kaydettiği ivme sayesinde son derece geniş bir kitleye hitap etmektedir. 
Bu kitle her biri son derece değerli dans okulları, eğitmenler, yarışmacılar, sanatçılar ve elbette müzisyenleri bünyesinde bulundurmaktadır.
Bu yıl ilk kez gerçekleşecek PLATIN – Türkiye Latin Müzik ve Dans Ödülleri üstün gayretleri, istikrarlı çalışmaları, kararlı ve cesur girişimleriyle ülkemizde bu müzik ve dans türünün yayılmasını sağlayan kişi ve kurumlara, kamuoyu önünde hak ettikleri değeri sunmayı hedefleyen bir organizasyondur.
PLATIN bir yarışma değildir.
PLATIN Latin Müzik ve Dansı adına Türkiye’de farklı alanlarda yapılan işleri daha fazla kişiye ulaştırmayı ve bu işlerin sahiplerini daha iyilerini yapabilmeleri adına teşvik etmeyi amaç edinmiştir.
Farklı branşlarda sahiplerini bulacak PLATIN, bu süreçte alanında uzman jüri üyelerinin fikirlerine olduğu kadar, Latin Müzik ve Danslarıyla ilgilenen, toplumun her kesiminden katılımcının da fikirlerine değerlendirmede yer verecektir. 
Sizleri de PLATIN bünyesinde üyeliğinizi başlatarak hem bu heyecanın bir parçası olmaya, hem de içinde bulunduğunuz Latin Müzik ve Dans dünyasını geliştirmek adına bir adım atmaya davet ediyoruz.